Saya psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi


Süleyman TEKEREK

Psikoterapist

         Süleyman Tekerek, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden 2005 yılda mezun oldu. Eğitim hayatına çocuk - ergen ruh sağlı ve nörogelişimsel bozukluklar alanlarında uzmanlaşarak devam etti. Halen “Nörogelişimsel Temelli Eğitim Programının Disleksili İlkokul Öğrencilerinin Okuma Becerilerine Etkisi” başlıklı tez çalışması ile doktora eğitiminde tez aşımsındadır.
          Eğitim hayatı süresince birçok hastanede ve farklı kurumlarda çalışmalar yaparak deneyim kazanmıştır. Ayrıca çeşitli kurumlarda çok sayıda eğitimler vermiş ve staj programları yönetmiştir Mesleki çalışma alanları arasında ağırlıklı olarak nörogelişimsel bozukluklar, depresyon, kaygı bozuklukları, travma, ilişki problemleri, çift ve aile problemleri vardır. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR Terapisi, Stratejik Aile Terapisi çalıştığı psikoterapi yöntemleridir. Aile, Çocuk, Ergen ve Yetişkinlere Danışmanlık ve Psikoterapi yapmaktadır.
         Alanda kullanılan geçerliği ve güvenirliği olan birçok ölçme ve psikolojik değerlendirme testlerinin resmi kurumlardan (Wisc-r, St. Binet, Leiter, Asis, Peabody, Gessel, Bender Gestalt, Denver II, Ankara Gelişim, MMPI, Rorschach) eğitimlerini alarak uygulama ve yorulama yeterliliği kazanmıştır.